Batıanadolu

Batı Anadolu Koleji

Ortaokul

Kazananların okulu BatıAnadolu Kolejinde öğrenme stilleri, güçlü yönleriyle farklılıklarını keşfeden gençlerimizi, yeni yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olarak hazırlıyoruz.
Ortaokul eğitim sistemimizde, öğrencilerimizin becerilerinin ve başarılarının önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz. Eğitim ve başarılarının yanında, sanatsal, sportif ve kültürel alanlarda da kendisini gösteren öğrenciler yetiştiriyoruz. İlköğretim dönemi boyunca her sabah okuma saatlerimiz ile kitap okuma alışkanlığı kazandırıyoruz. 

BATIANADOLU KOLEJİ olarak; eğitimde edindiğimiz deneyimleri, ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda Anaokulundan Fen Lisesine kadar her kademede başarılı bir şekilde uyguluyoruz. Bünyemizde yer alan ortaokulumuz; müstakil binada doğa ile iç içe ve orman içinde, güvenli bir ortamda faaliyetlerini sürdürüyor. Şehir merkezine çok yakın bir konumda olan okulumuz; İzmir-Manisa yoluna cepheli olup, Manisa’da oturup İzmir’de çalışanlar ile İzmir’de oturup, Manisa’da çalışan velilerimiz için ideal bir lokasyondadır.
Ayrıca; yaşanılan pandemi sonrası yeni bir dünya düzenine doğru gitmekteyiz. Şehre yakın ama doğanın içinde, kalabalıktan uzak, sağlıklı bir ortamda eğitim vermekteyiz.

Kampüste Yaşam
Özel Batı Anadolu Koleji yerleşkemizde, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere beş okulumuz vardır. Okulumuz eğitim öğretimi en iyi ve verimli şekilde sürdürebilmek adına öğrencilerimiz için ergonomik olarak tasarlanmıştır. Sınıflar, laboratuvarlar amaca hizmet edecek şekilde tasarlanarak öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Tenis kortu, yüzme havuzu, kapalı ve açık spor salonları eğitimi destekleyici yönde öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Öğrenci Kulüpleri

Destination Imagination Club
Kulübümüzde öğrencilerimizin problem çözme yetileri geliştirilerek eleştirel düşünme, sabırlı olma ve iş birliği çalışmaları güçlendirilmesi hedeflenmektedir.
 
Write Right Club
Öğrencilerimizin genç yazarlar olabilmeleri yolunda İngilizceyi etkin ve doğru şekilde kullanarak, farklı bakış açılarıyla özgün eserler ortaya koymalarını amaçlamaktadır.

İngilizce Drama Kulübü
İngilizce konuşma ve drama kulübünde, öğrencilerimizin temel oyunculuk eğitimi alarak diksiyon ve beden dili çalışmaları güçlendirilerek İngilizce pratikle kendilerini ifade etmeleri amaçlanmaktadır. 

Mun Club
Modern Birleşmiş Milletler, öğrencilerin diploması, uluslararası ilişkiler ve Birleşmiş Milletler hakkında bilgileri aktarabileceği münazara ortamıdır. Mun konferansına katılacak delegeler seçilerek kendilerine verilen ülkeleri her konuda temsil edecek şekilde çalışmalarını yürütürler. Katılımcılara temsil ettikleri konumlarla ilgili görevler verilerek özgün bir şekilde süreci yönetmeleri beklenir. Konferans sonunda komitedeki en iyi performans gösteren delegeler kurul tarafından derecelendirilir ve ödüllendirilir.

Müzik Kulübü
Öğrencilerimizi ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirerek kendilerine uygun enstrümanları çalma yeteneğini geliştirmeyi şarkı söyleme alışkanlığı kazandırmayı amaçlamaktadır. Amacına uygun olarak hazırlanmış müzik sınıfında müziği seven enstrümanlara ilgisi olan öğrenciler bu ilgi ve beklentilerini daha iyi seviyelere taşıma imkânı bulmaktadır. Koro faaliyetleriyle öğrencilerimizin toplu iş yapma alışkanlıklarının geliştirilmesinde, sosyalleşmelerinin sağlanmasında kendilerine güven kazanma noktasında kulübümüz yön vermektedir.

Spor Kulübü
Takım sporlarında öğrencilerimizin fiziksel gelişmelerinin yanı sıra motor beceri dediğimiz el ve ayakların koordinasyonun gelişimi hedeflenir. Yapılan çalışmalarla öğrencilerin daha aktif bireyler olarak sosyal alanda ve eğitim alanında başarılarını desteklemeleri amaçlanır. Spor kulübünde basketbol, voleybol, futbol, kort tenis, yüzme dallarında çalışmalar yapılır. Bireysel ve takım yarışmalarına öğrenci hazırlanır. 

WSC (World Scholar’s Cup)
Dünyada 40’tan fazla ülkede gerçekleşen, dünya bilginler kupası (World scholar’s cup) 2007 yılından bu yana düzenlenmektedir. Amacı geleceğin alim ve liderlerini global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerini olanak sağlamak olan organizasyon farklı kültürleri bir araya getirerek bugün ve geleceğe ait fikir ve durumlar üzerine münazara yaptırıp kompozisyon yazdırmaktadır. Turnuvada üçer öğrenciden oluşan takımlar İngilizce olarak münazara, genel kültür testi, bilgi yarışması ve kompozisyon gibi dört temel bölümde yeteneklerini ortaya koyarlar. Bu bölümlere ek olarak turnuvalarda sosyal ve akademik olarak bazı bölümlerde yer alabilmektedir. Dünyanın birçok ülkesinde gerçekleştirilen bölgesel turnuvada ilk 10’a giren takımlar haziran ayının sonunda düzenlenen dünya turnuvasına katılmaya hak kazanır. Bu turnuvada da başarılı olanlar her yıl kasım ayında Yale Üniversitesi’nde düzenlenen şampiyonlar turnuvasına katılma hakkını elde ederler.

Matematik ve Zeka Oyunları Kulübü
Kulüpte öğrencilerin hızlı ve doğru düşünme stratejilerini geliştirmesi adına farklı akıl oyunları çalışma ve yarışmaları düzenlenerek analitik düşünmelerinin hızlandırılması amaç edinilmektedir. Öğrenciler eğlenerek ve takım çalışmasıyla sonuca en doğru, en hızlı şekilde gidebilmeyi öğrenmektedir. 

Gastronomi Kulübü
Kulüp öğrencilere yeni ufuklar açarak var olan materyal ve enerji kaynaklarını doğru ve düzgün kullanarak özgün ürünler ortaya çıkartmalarına olanak sağlar. Öğrenciler kendi ürettikleri yiyecekleri tanıtma, tattırma ve sunma yetilerini ortaya çıkartarak kendilerine olan güvenlerini arttırmaktadırlar.

Resim Kulübü
Kulüp, öğrencilerin görsel sanatlar alanında kendi yeteneklerini keşfetmeleri, doğada ve çevrede gelişen olaylara karşı farklı bir bakış açısı yaratmayı ve oluşturulan farkındalıkları davranışa dönüştürebilmeyi amaçlamaktadır. Sanat alanında çeşitli sergiler düzenleyerek kulüp öğrencileri arasında ekip çalışması, hoşgörü, anlayış ve iş birliği esas alınarak sanat faaliyetleri gerçekleştirilir. 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, bireyi kişisel, sosyal, eğitsel ve mesleki alanlarda gelişmesi kendini anlaması, karşılaştığı sorunlarla başa çıkabilmesi, gerçekçi kararlar alabilmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı uyum sağlaması ve böylece kendini gerçekleştirmesi, yaşamını daha fazla doyum alarak sürdürmesi için uzman kişiler tarafından bireye verilen psikolojik yardım sürecidir. Özel Batı Anadolu Kolejinde her öğrenci özel kabul edildiği için öğrenciye özel rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Mentor öğretmen sistemiyle öğrencilere koçluk yapan öğretmenler, öğrencilerin gelişimini yakından takip ederek yön vermekte, pdr birimiyle koordineli şekilde çalışmaktadır. 
    Kişiye özel uygulanan envanter ve testlerle öğrencinin durum analizi yapılarak sürecin olumlu şekilde yönetilmesi sağlanmaktadır. Hedefimizin öğrencilerin hayat başarısı olduğu gerçeği göz önünde tutularak sınava yönelik çalışmaların sadece akademik programlardan ibaret olmadığı noktasından hareketle rehberlik servisiyle yaptığımız motivasyon çalışmaları sayesinde öğrencilerimizin sınav kaygısı en aza indirilerek daha rahat koşullarda hedeflerine ulaşmaları sağlanmaktadır. 


Rehberlik Biriminde Sunulan Hizmetler
•    Öğrenciye yönelik hizmetler
Bireyle psikolojik danışma 
Grupla psikolojik danışma
Grup rehberliği
Eğitici seminerler
•    Veliye yönelik hizmetler
Eğitici seminerler
Veli destek çalışmaları
Veli atölyeleri
Bilgi aktarım hizmeti
•    Öğretmenlere yönelik hizmetler
Eğitici seminerler
Öğrenci ile ilgili akademik ve davranışsal açıdan paylaşımlar

Ölçme ve Değerlendirme
Belirli aralıklarla yapılan kazanım değerlendirme sınavlarının ve değerlendirme sınavlarının her öğrenciye ait analizli sınav karneleri çıkartılır. Mentor öğretmenlerimiz bu karneleri analiz ederek rehber öğretmenimizle koordineli olarak bireysel öğrenci programları hazırlanır ve takibi yapılır. Her sınavdan sonra analizli karneler incelenerek öğrenci görüşmeleri rehber öğretmen tarafından düzenli bir şekilde gerçekleştirilir. 
    Alanında deneyimli mentor öğretmenlerimizin deneme sınavlarını analiz ederek haftada iki gün soru çözüm dersleri yapılarak öğrencilerin eksikleri tamamlanır.

Yabancı Dil
Özel Batı Anadolu Kolejinde anaokulundan itibaren kesintisiz olarak uygulanan öğrencilerin aktif olarak katıldığı İngilizce dil eğitimi ilkokul birinci sınıfta haftalık on ders saatiyle sürdürülür. Ve üst sınıf derslerinde aratarak devam eden İngilizce programına dördüncü sınıfta ikinci yabancı dil olarak Almanca dersleri de dahil edilir. Gramer ve dil yapısını öğrendikleri İngilizce dil eğitimi ile Almancayı da öğrenmeleri kolaylaşır. Beşinci sınıfta haftalık 14 saat İngilizce ve haftalık üç saat Almanca dersi alan öğrencilerimize yabancı dil ağırlıklı özel bir eğitim programı uygulanır ortaokul ve lisede yoğunlaşarak devam eden program öğrencilerin okuma-yazma- konuşma- anlama alanında yabancı dile hakim olmalarını sağlar.
    Yabancı dili kolayca öğrenip uygulamanın farkına varan öğrencilerimize Dream eğitim sisteminin ayrıcalıklarını sonuna kadar sunmaktayız. Dream eğitim sistemiyle yabancı dilin artık bir rüya olmadığı, zorlayıcı öğretilerin rafa kaldırarak “yaparak- yaşayarak öğrenmenin” hakim olduğu eğitim sistemini uyguluyoruz.

Bölüm/Sınıf hakkında bilgi almak istiyorum.
Bilgi için size ulaşalım.