Batıanadolu

Kurucumuzdan Mesaj var

Bir yandan bitmek bilmeyen bir azimle çalışmak, bir yandan aile bağına önem vermek, bir yandan da içinde yaşadığı toplumun nice insanına yararlı olacak girişimlerde bulunmak… “Topluma yararlı insan” anlayışı somutlaştırılacak olursa gerçek örneklerden biri o olur.

Öyle bir toplumsal bakışa sahip ki… Varlığıyla keyfine göre yaşamak yerine topluma bir şeyler kazandırmak anlayışıyla düşüncelerindeki parıltıyı yüreğindeki içtenlikle yoğurup dünya standardında oluşturduğu kurumların yanı sıra “Çocukların ve gençlerin hak ettikleri eğitimi ve ilgiyi görmelerini sağlamayı, onların güvenli geleceğe yol almalarını her şeyden üstün tutmayı insanlığımın görevi sayıyorum.” diyerek eğitim dünyasına yönelmiştir. Bu anlayışı bir ideal olarak içinde yaşatmış; bu idealini gerçekleştirerek öğretim kurumlarının kapılarını üniversiteye kadar açmıştır.

“Başarıyı bir bütün olarak görürken belli değer yargılarını koruyarak ismimi temiz tutmak, toplumun güvenini hep önemsemek, girişimlerimi kurumsallaştırarak gelecek kuşaklara aktarmak, en önemlisi ‘insan olmanın gerçeklerini’ ön planda tutmak temel hayat felsefemdir.” diyerek paylaşma ve onurlu yaşama anlayışını vurgulayan Özer Gürbüz, bu kadar sağlam adımlar atıp bu kadar insan olma, çevresindeki nice hayata bir şekilde dahil olma başarısını gösteren kişi olarak iş dünyasının örnek girişimcilerinden biridir.

Bir ülkede vatan olmak, devlet olmak ne kadar önemliyse o devlette yaşayan insanları ayakta tutacak güç olmak da o kadar önemlidir. İnsana, insanı seven insana, yaşadığı toplumun insanına hep “En iyiyi hak ediyorlar.” gözüyle bakan Özer Gürbüz, “kalite, istikrar ve güvenle” toplum için geleceği aydınlatan ışıktır.

Op.Dr. Özer GÜRBÜZ