Batıanadolu

Batı Anadolu Koleji

Anaokulu

Eğitimin İlk Basamağını Okulöncesi Oluşturmaktadır.
BATIANADOLU KOLEJİ olarak; eğitimde edindiğimiz deneyimleri, ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda Anaokulundan Fen Lisesine kadar her kademede başarılı bir şekilde uyguluyoruz.
BatıAnadolu Koleji bünyesinde yer alan anaokulumuz; müstakil binada doğa ile iç içe ve orman içinde, güvenli bir ortamda faaliyetlerini sürdürüyor. Şehir merkezine çok yakın bir konumda olan okulumuz; İzmir-Manisa yoluna cepheli olup, Manisa’da oturup İzmir’de çalışanlar ile İzmir’de oturup, Manisa’da çalışan velilerimiz için ideal bir lokasyondadır. Biz Batı Anadolu Koleji olarak; beslenme, temizlik ve güvenliğe özel bir önem ve öncelik veriyoruz. Uzman eğitimci kadrosu ve 3-6 yaş çocuklarımıza uygun eğitim materyalleri ve oyun malzemeleri ile çocuklarımızın sosyal, bilişsel ve motor becerilerini geliştiriyoruz.  Çocuklarımızda var olan merak duygusu, öğrenme güdüsü ve problem çözme yeteneğini geliştirerek, onlara eğitim hayatları ve tüm yaşamlarında başarılı ve mutlu olabilmeleri için gerekli donanımı kazandırıyoruz.

Sevgili Anne ve Babalar,
3-6 yaşlar arasını kapsayan okul öncesi yılları; kişiliğinin oluşumu, temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların kazanılmasında en kritik dönemdir. Çocuğa erken yaşlarda sağlanacak deneyimlerle elde edilecek temel bilgi, beceri ve alışkanlıklar, çocuğun daha sonraki öğrenim yaşamanın yanı sıra sosyal ve duygusal yaşamlarını da biçimlendirecek güçtedir. Tesadüflere bırakılamayacak kadar önemli olan bu dönem, okulöncesi eğitimin önemini ortaya koymaktadır.
Ayrıca; yaşanılan pandemi sonrası yeni bir dünya düzenine doğru gitmekteyiz. Şehre yakın ama doğanın içinde, kalabalıktan uzak, sağlıklı bir ortamda eğitim vermekteyiz.
Unutmayalım ki; “Çocuklarımız Geleceğimizdir.”

Kampüste Yaşam
Özel Batı Anadolu Koleji, şehrin gürültüsünden uzak doğayla iç içe İZMİR- MANİSA yolu üzerinde yer alan kampüs yerleşkemizde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere beş okulumuz vardır. Okulumuz eğitim öğretimi en iyi ve verimli şekilde sürdürebilmek adına öğrencilerimiz için ergonomik olarak tasarlanmıştır. Sınıflar, laboratuvarlar amaca hizmet edecek şekilde tasarlanarak öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Tenis kortu, yüzme havuzu, kapalı ve açık spor salonları eğitimi destekleyici yönde öğrencilerimize hizmet vermektedir. 

Bölüm/Sınıf hakkında bilgi almak istiyorum.
Bilgi için size ulaşalım.